Aktualności

ANNA-BUD poprawi efektywność energetyczną Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach

Firma Budowlana Anna-Bud Sp. z o.o. zawarła ze Świętokrzyskim Centrum Onkologii Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kielcach umowę w systemie Generalnego Wykonawstwa na wykonanie zadania obejmującego zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z poprawą efektywności energetycznej szpitala.

Prace budowlane obejmą przebudowę fragmentu dawnej pralni na potrzeby Zakładu Profilaktyki Onkologicznej, termomodernizację budynków kuchni oraz dawnej pralni, w tym ocieplenie ścian budynków, stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację instalacji co, wentylacji i oświetlenia.

Zastosowanie energooszczędnych technologii i materiałów w zasobach budynków Świętokrzyskiego Centrum Onkologii - jednej z najbardziej nowoczesnej i kompleksowej placówki onkologicznej w regionie świętokrzyskim, będącej jednocześnie liderem w Polsce w zakresie badań genetycznych i ukierunkowanej terapii - wpłynie na zmniejszenie zużycia energii oraz poprawę komfortu pracy personelu szpitala.

Planowane zakończenie inwestycji to III kwartał 2026 roku.

Zadanie finansowane jest ze środków ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Budownictwo Energooszczędne Część 1) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”.

Fot. Jarosław Kubalski - Radio Kielce